İnternet kullanımıyla beraber yaygınlaşan emojiler gittikçe günlük konuşma dilinin yerini almaya başladı. Unicode’un içinde bulunduğumuz 2019 yılında yayınlayacağı 230 yeni emoji şimdiden tanıtıldı. Kullanıcıların ısrarla istediği emojiler arasında engelli bireyler için özel emojiler yoğunluktayken, yeni hayvanlar ve el hareketleri de eklenmiş.

İlk ortaya çıktığı zamanlarda sadece belli duyguları ifade etmek için mesajlaşmalara eklediğimi emojiler artık başlı başına bir dil haline geldi. Kendine ait resmi bir sözlüğü bile bulunan emojiler, her geçen gün kütüphanesini genişleterek tüm duygu ve düşünceleri ifade etmeyi kolaylaştırıyor.

Unicode tarafından 2019 yılında kullanıma girecek 230 yeni emoji hazırlandı. Yeni emojiler arasında engelli bireylerden hayvanlara, yeni eşyalardan el hareketlerine kadar birçok farklı karakter bulunuyor. Bu emoji paketi Unicode tarafından önümüzdeki ay yayınlanacak. Ancak bu emojilerin akıllı telefon üreticileri ve sosyal medya platformlarına eklenmesi yıl sonunu bulabilir.

Aşağıdaki videoda yeni emojilerin tamamını görebilirsiniz.