Apple, FaceTime sorunu nedeniyle dava edildi. Teknoloji devinin FaceTime aramalarındaki sorundan haberdar olduğuna dair bir kanıt bulundu. Apple’ın kasıtlı olarak veya sorumsuz davranarak bir güvenlik açığı bırakması başına iş açacak.

Apple, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan FaceTime hatası nedeniyle ABD’de bir avukat tarafından dava edildi. Larry D. Williams isimli avukat, bu hatanın kişilerin özel hayatını gizlice dinlemeye sebep olduğunu belirterek şirkete dava açtı.

William, iPhone’unu yanlış kullanmamasına rağmen FaceTime’daki hatanın kayıt yapmaya izin vermesinden şikayetçi oldu. Davayı açan avukat Apple’dan “ürün yükümlülüğü, ihmal, garanti ve yanlış beyan” iddialarıyla tazminat talep ediyor.

Mashable’a açıklama yapan bir Apple sözcüsü, şirketin bu sorunun 28 Ocak tarihinde fark ettiğini ve ertesi gün FaceTime’ı devre dışı bırakarak hatayı etkisiz hale getirdiklerini açıkladı. Şirket, bu sorunun hafta içi yayınlanacak bir güncellemeyle çözülmesini bekliyor. Ancak Apple’ın 20 Ocak tarihinde bu hatayı fark ettiğine dair kanıtlar mevcut.