Son zamanlarda Rockstar Games tarafında hareketli günler yaşanıyor. GTA 6’dan sonra kapanacağı konuşulan Rockstar Games’ten şu ana kadar resmi bir açıklama olmasa da, Avusturya merkezli bir oyun sitesi, GTA 6’nın fiyatını ve çıkış tarihini açıkladı!

Dünyanın en popüler oyun serilerinden biri olan GTA’nın yapımcısı Rockstar Games, uzun bir zamandır GTA 6 üzerinde çalışmalar yürütüyor.

GTA 6 ile ilgili bu güne kadar yapımcı firma tarafından herhangi bir açıklama yapılmamasına rağmen, bir çok farklı mecrada GTA 6 ile ilgili bir çok iddia ortaya atıldı.

GTA 5’in piyasaya sürülmesinin ardından 7 yıl geçmesine rağmen yeni bir GTA oyunun duyurulmaması, oyun severleri şüpheye düşürürken, Avusturyalı oyun firmasının yaptığı paylaşımlar dikkat çekti.

Firmaya göre, GTA 6 PlayStation 4, PC ve Xbox One platformları için çıkacak. Şu an için PlayStation 5 ve Xbox Series X için herhangi bir paylaşım bulunmuyor.

Oyunun satışa sunulacağı tarihle ilgili olarak ise, 2020 olarak belirtildi. Herhangi bir ay ve gün belirtilmese de Avusturyalı oyun sitesine göre GTA 6 bu yıl piyasaya sürülecek.

Avusturyalı oyun sitesinin ilanına göre; GTA 6 D1 Edition PlayStation 4’te 69,99 euro, PC’de 59,99 euro ve Xbox One’da ise 69,99 eurodan satışa sunulacak.