Huawei’nin önümüzdeki haftalarda Paris’te bir etkinlikle tanıtacağı P30 ailesinin en küçük üyesi bir internet sitesi tarafından satışa sunuldu. Huawei P20 serisinin yerini alacak olan P30 serisi kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor.

Huawei P30 ailesi 26 Şubat tarihinde Paris’te gerçekleşecek bir etkinlikle kullanıcıların beğenisine sunulacak. Huawei P20 serisinde olduğu gibi yeni tanıtılacak cihazlarda en çok ilgili P30 Lite’ın çekeceği öngörülüyor. Geçtiğimiz yıl P20 serisinde en çok tercih edilen model P20 Lite olmuştu. P30 Lite’ın da fiyat ve özellikleri sebebiyle tercih edileceğini söylemek yanlış olmaz.

Huawei P30 Lite internette satışa sunuldu

Huawei’nin yeni uygun fiyatlı telefonu bu kez Polonya’da bir online alışveriş sitesinde listelendi. Huawei P30 Lite 128 GB Black başlığı ile listelenen cihazın fiyatı açıkça belirtilirken, özellikleri ve tasarımı hakkında bir bilgi verilmiyor.

P30 Lite modelinin fiyatında herhangi bir değişiklik görülmüyor. P20 Lite ve Mate 20 Lite ile benzer şekilde cihazın 370 Euro fiyat etiketine sahip olacağı belirtiliyor. Tabi, ülkemizde fiyatlandırmanın nasıl olacağı bilinmiyor.

6.15 inç büyüklüğündeki ekranı Full HD+ çözünürlük sunacak olan P30 Lite, gücünü Kirin 710 işlemciden alacak. Cihazın arka tarafında 20 Megapiksel + 16 Megapiksel + 2 Megapiksel çözünürlüğünde üçlü kamera kurulumu bulunacak.