Apple’ın dün iPhone ve iPad’ler için hata düzeltmeleri içeren iOS 12.1.3 güncellemesini yayınlamıştı. Ancak bu güncelleme paketinin hücresel veriyle ilgili yeni bir sorun ortaya çıkardığı paylaşıldı.

Tüm iPhone ve iPad’ler için 23 ocakta yayınlanan iOS 12.1.3 güncellemesinin hücresel veri bağlantısıyla ilgili sorun çıkardığına dair birçok şikayet bildirimi yapıldı. Apple, iOS 12.1.3 güncellemesiyle yeni özellikler değil de hata düzeltmeleri yapmıştı. Ancak görünen o ki bazı hatalar düzeltilirken yenilerini eklenmiş.

Twitter ve Reddit kullanıcıları güncellemeden sonra iPhone’ların hücresel veriyi sonlandırdığını yazdı. ABD’li operatör firması Sprint, iPhone XR, XS, XS Max ve X modellerindeki iOS 12.1.3 güncellemesinde bulunan ağ problemi nedeniyle şimdilik güncelleme yapmamaları konusunda abonelerini uyardı. Ayrıca AT&T aboneleri de benzer sorunları yaşadıklarını raporladı. Şu an için bu sorunun ABD dışında olup olmadığı konusunda net bir bilgi yok, ancak çözümü için Apple çalışmalara başladı.