İOS 13’te yaşanan mail sorunu iPhone kullanıcılarını mağdur etmeye başladı. İOS 13 ile beraber ortaya çıkan İOS 13 Mail uygulaması sorunu nedeniyle iPhone kullanıcıları e-postaların kimler tarafından gönderildiğini göremiyor, senkron problemleri yaşıyor.

İOS 13 iPhone için geçtiğimiz ay yayınlandı. Güncellemenin getirdiği gece modu gibi özellikler oldukça beğenilse de uygulamanın ufak bir sorunu vardı. iPhone Mail uygulaması işlemleri layıkıyla yerine getiremiyor, göndericinin kim olduğunu gösteremiyor, senkronizasyon problemleri veriyor ve okunmamış mail sayılarında tutarsızlıklar yaşatıyordu. Bu sorun Apple tarafından İOS 13’e gelen ek güncellemeler ile çözüldü. Ancak çözülen sorun başka bir soruna sebep oldu.

İPHONE KULLANICILARI YANLIŞLIKLA MAİL’LERİNİ SİLİYOR

iPhone Mail uygulamasının tasarımı İOS 13 ile birlikte değiştirildi. Estetik açıdan gözden geçirilen ve revize edilen Mail uygulamasına yanıtla butonunun yanına sil butonu da eklendi. Bu durum, tıpkı Instagram’ın önceki sürümlerinden birinde yaşanan yanlışlıkla mesajla kalp gönderme veya WhatsApp’ta yaşanan yanlışlıkla ses kaydı butonuna basma gibi birtakım sorunlara yol açtı. Çoğu iPhone kullanıcıları, elektronik postalarına yanıt verken isterken yanlışlıkla e-postayı sil butonuna bastı ve e-postayı çöp kutusuna taşıdı. Artık yeni bir güncelleme ile sorunun çözülmesini isteyen kullanıcılar, Twitter üzerinden Apple’a çağrıda bulundu. Bu kullanıcılardan biri ise Fox News’in Beyaz Saray Şef Muhabiri John Roberts’in ta kendisi.

APPLE İOS 13 MAİL SORUNUNU DÜZELTECEK Mİ?

Mail uygulamasında ortaya çıkan bu sorun herhangi bir e-postanın silinmesine neden olmadı ancak durduk yere e-postaların çöp kutusuna taşınmasına ve çöp kutusundan çıkartılmasına, dolayısıyla zaman kaybına neden oldu. Apple söz konusu mail uygulaması sorunu için henüz herhangi bir adım atmış değil. Fakat gelecek yeni İOS güncellemesi ile sorunun çözüleceği düşünülüyor. Kimi otoriteler ise uygulamanın İOS 14’ten önce bir tasarım değişikliği yapmasını mümkün görmüyor.