Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı e-spor merkezi Nonstop Zula E-spor Merkezi kapılarını açtı. E-sporun geleceğine yönelik tüm unsurları tek çatı altında toplayan Nonstop, Türk e-sporunun dünyaya açılan sahnesi olacak. Yerli imkanlarla geliştirilen ve dünya genelinde 21 milyon oyuncusu olan Zula’nın kurucuları tarafından açılan merkezde ulusal ve uluslararası turnuvalar gerçekleştirilecek.

Nonstop Zula Espor Merkezi’nin girişi.

Türkiye’de e-spora ve e-sporculara en çok yatırım yapan InGame Group bir ilke daha imza atarak Nonstop Zula E-spor Merkezi’nin açılışını yaptı. E-spor profesyonellerinin, e-spor alanında kendini geliştirmek isteyen tüm gençlerin, Zula tutkunlarının, kısaca Türk e-sporunun yeni adresi olacak Nonstop Zula E-spor Merkezi, e-sporun bugününe ve geleceğine yönelik tüm unsurları tek bir çatı altında buluşturuyor.

2500 metrekarede A’den Z’ye e-spor

Tamamen e-sporcuların beklentileri ve ihtiyaçlarına yönelik tasarlanarak, iki bin beş yüz metrekarelik alana kurulan Nonstop Zula E-spor Merkezi bünyesinde, beş yüz metrekarelik deneyim alanı, seksen adet profesyonel oyun ünitesi, sekiz adet antrenman odası, eğitim ve atölye odaları, teknoloji laboratuvarı, beş farklı noktadan canlı yayın gerçekleştiren reji, VR deneyim alanı, toplantı salonları, özel oyun bölümleri, kafe, mağaza ve aktivite alanları yer alıyor. Ulusal ve uluslararası e-spor organizasyonlarına ev sahipliği yapacak merkezin e-spor sahnesi ise, iki binin üzerinde seyirci kapasitesine sahip. Demirören İstiklal tarafından desteklenen Nonstop Zula E-spor Merkezi sponsorları arasında Vestel, Casper, Paycell, Pepsi yer alıyor.

Alpay Alptekin ve Genco Alp


E-sporun geleceğine dair her şey

Yapımı altı ayda tamamlanan Nonstop Zula E-spor Merkezi, sadece teknolojik imkanları ve alt yapısıyla değil profesyonel ve amatör oyunculara sunacağı farklı programlarla da Türk e-spor ekosisteminin gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyor. Türkiye E-spor Federasyonu işbirliği ile gerçekleştirilecek TESFED Türkiye Kupası, lisans yönlendirme çalışmaları, koç ve oyuncu yetiştirme programlarının yanı sıra Zula Süper Lig, Zula World Cup, Zula International Cup gibi milyonlarca liralık e-spor etkinliğine ev sahipliği yapacak Nonstop Zula Espor Merkezi’nde, Türkiye’de espor ve esporcu kültürünün en doğru şekilde oluşması ve yerleşmesi için yıl içerisinde pek çok farklı organizasyon gerçekleştirilecek.

Açılışta esporcular Zula oynayarak bir gösteri maçı yaptı.

InGame Group’tan 2019’da espora 10 milyon TL yatırım

Ülkemizde e-spor ekosisteminin gelişimine verdikleri desteğin devam edeceğini, bu doğrultuda InGame Group olarak 2019 yılında espor alanında toplamda 10 milyon TL yatırım yapmayı planladıklarını belirten InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp, Türkiye’nin yüzde yüz yerli ve milli oyunu Zula’nın henüz fikir aşamasındayken hayal ettikleri bu projeyi hayata geçirmekten duydukları mutluluğu dile getirdi. Alp, tamamıyla Türkiye’de, Türk mühendisler ve tasarımcılar tarafından geliştirilen Zula’nın başarısında bugün Türkiye’de ve dünyada 21 milyondan fazla oyuncunun da katkısı olduğunu belirtti. Nonstop Zula Espor Merkezi’nin espora ilgi duyan gençlerin yeni merkezi olacağını belirten Alp, aynı zamanda dünya genelinde espor ekosistemine ilham vereceğini söyledi. Ülkemiz turizmi için de merkezin önemli bir kilometretaşı olduğuna değinen Alp, gelecekte espor turizminin daha da yaygınlaşacağını sözlerine ekledi.

Alpay Alptekin

Ocak ayında göreve başlayan, InGame Group CEO’su Alpay Alptekin ise açılış konuşmasında, grup vizyonlarının InGame Group’u dünya çapında bir “Oyuncu” Şirketi haline getirmek olduğunu, bu vizyonu hayata geçirmek için oyunun içindeki, oyunun etrafındaki, oyun hakkındaki her şeyi kapsayacak bir iş ve inovasyon planı hazırladıklarını söyledi. Alptekin, 2019 yılı boyunca tıpkı Nonstop Zula Espor Merkezi’nin açılışı gibi heyecanlı lansmanlarla bu vizyonu adım adım gerçekleştireceklerini belirtti.

InGame Group Hakkında;

InGame Group, 2012 yılında, iletişim, dijital eğlence ve finans sektörlerinde deneyim sahibi olan yatırımcılar, Tuncay Büyükoğlu, Özgür Soner, Burak Gözalan ve Genco Alp tarafından milyonlarca oyuncuya eğlence üretmek amacıyla çalışmalara başladı. Bu şekilde ilk adımları atılan InGame Group, 2014 yılından itibaren yeni yatırımcıların da desteğini alarak kuruluş sürecini tamamladı. InGame Group’un bünyesinde Madbyte Games, Elite Game Studio, BoomByte olmak üzere sektörün çeşitli alanlarında iddialı oyun stüdyoları ve Lokum Games adında bir oyun yayın firması yer alıyor. Büyüyen dijital oyun endüstrisine yatırımlar ve inovasyonlarla katkıda bulunmayı hedefleyen şirketler grubu, sadece Türkiye’de değil, 3 farklı kıtada 10 bölgede 11 farklı dilde oyunlar üretiyor. Bugüne kadar ürettiği oyunlarla 20 milyon oyuncuya ulaşan InGame Group gelecek 3 yıl içerisinde 100 milyon oyuncuya ulaşarak bölgenin en büyüğü olmayı hedefliyor.