Volkswagen’in başı yine emisyon skandalı ile dertte. Eski araç sahiplerinin de maddi zararlarının karşılanması için 401 bin araç sahibi adına yeniden dava açan Alman Tüketici Avukatlar Birliği, davayı ücretsiz yürüteceğini ve zarara uğrayan araç sahiplerinin davaya müdahil olması için çağrıda bulundu.

Alman otomotiv devi Volkswagen, 2017 yılında emisyon değerleri ile oynadığını kabul etti.

Wolkswagen 2017 yılında kabul ettiği emisyonu sorunu ile hala başı dertte. İçinde bulunduğu durumu düzeltmek için büyük mücadeleler veren Alman otomotiv devi yaptığı tüm hamlelere rağmen hala açılan davalardan yakasını kurtarabilmiş değil.

VOLKSWAGEN’E 401 BİN ARAÇ SAHİBİ DAVA AÇTI!

Volkswagen’in motorlu araçlarında misyon emisyon değerleri ile oynadığı ortaya çıkması ile birlikte firma büyük cezalar ödemek zorunda kaldı. Binlerce aracı geri çağırarak gerekli revizyonları yapan firma, yeni dönemde ürettiği araçlarda sorunu ortadan kaldırdı. Hatta elektrikli otomobil teknolojisine yaptığı yatırımla söz konusu sorunu müşterilerine unutturmayı planlayan Volkswagen, yine eski müşterilerine sattığı araçları unutunca davalar Alman Tüketici Avukatlar Birliği tarafından 401 bin araç sahibi adına yeniden açıldı.

Volkswagen tarafından emisyon skandalı nedeni ile çürümeye terke edilen araçlar.

Volkswagen’den müvekkillerinin zararının karşılanmasını isteyen Alman Tüketici Avukatlar Birliği, davayı ücretsiz yürüteceklerini açıkladı ve zarara uğrayan araç sahiplerini de davaya müdahil olmaya çağırdı.