Sosyal medya konusunda dünyanın en büyük şirketi haline gelen Facebook, WhatsApp ve Instagram’ı da kendi çatısı altında bulunduruyor. 2019’un başında Facebook tarafından yapılan açıklamayla birlikte üç uygulamanın tek çatı altında toplanacağı belirtilmişti. Bu plana bir engel çıktı.

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinden biri olan Facebook, yaptığı doğru yatırımlarla birlikte her geçen gün daha da çok büyüyor.

WhatsApp ve Instagram‘ı satın alıp, rekabet ettiği firmalarda bulunan sevilen özellikleri kendi bünyesine katması sonucunda, diğer bütün uygulamalardan sıyrılan bir yapıya bürünmeyi başardı. 2019 yılının başında Facebook‘un yaptığı açıklamada, üç uygulamanın da tek çatı altında toplanacağı belirtilmişti. Bu plana bir takım engeller çıktı!

Federal yetkililer Facebook‘un antiterörist yasalarına uygun olup olmadığını araştırıyor.

Federal Ticaret Komisyonu, şirketin uygulamalarını nasıl birleştirdiğine odaklanacak. Duruma göre Facebook‘un yaptığı şeyler rekabet karşıtı olursa, beklenen birleşme engellenebilir.

Şu an için herhangi bir açıklama yapılmadı. Facebook‘a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Facebook‘un olaylarla ilgili endişeli bir görüntü çizdiği belirtiliyor.