Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Mi 9’u satın alan kişi ilginç bir olayla karşılaştı. Kutusundan çıkan cihazın arka kısmındaki kameraların olduğu yerde bir eksiklik sosyal medyanın gündemine oturdu.

Xiaomi Mi 9 AnTuTu karşılaştırmalarında Şubat ayının en iyi performans gösteren cihazı olmuştu.

MWC 2019 ile tanıtılan ve fuarın yıldızlarından biri olan Xiaomi Mi 9 üst düzey özellikleriyle birçok kullanıcının ilgisini çekmişti. Cihazı satın alan bir kişinin telefonu kutusundan LED flaşsız olarak çıktı. Cihazın arka kısmında kameraların bulunduğu bölgede LED flaş için bir delik dahi bulunmuyor.

Bu olayın nasıl gerçekleştiği konusu büyük merak konusu oldu. Çünkü üretim sonrasında cihazların tüm özellikleri kalite kontrol birimleri tarafından kutuya koyulmadan önce kontrol ediliyor. Xiaomi’ye iletilen bu şikayet doğrultusuna konunun araştırıldığı belirtildi.

Xiaomi Mi 9 teknik özellikleri

Xiaomi Mi 9’un teknik özelliklerine bakacak olursak, cihaz gücünü Snapdragon 855 işlemciden alıyor. Amiral gemisi modelinde 6 GB RAM + 128 GB depolama ve 8 GB RAM + 128 GB depolama alanı kullanılmış. Kutusundan Android Pie üzerinde çalışan MIUI 10 ile çıkan cihaz, 6,4 inç 19:9 Samsung üretimi 600 nit AMOLED ekranında FHD+ çözünürlük sunuyor. Modelin iddialı olduğu kamera tarafında ön kamera için Sony IMX576 sensörlü tek bir 20 megapiksel kamera bizleri karşılıyor. Arkada ise Sony IMX586 sensörlü 48 megapiksel (1.75) 1/2 inç geniş açı + 12 megapiksel (F2.2) zoom + 16 megapiksel (F2.2) ultra geniş açı üçlü kamera kurulumu yer alıyor.